Jdi na obsah Jdi na menu

Značky jsou seřazeny podle abecedy:

Stále vnímána jako "domácí" značka, do které se pozitivně promítá vlastnictví koncernu Continental. Výrobní závod v Otrokovicích patří mezi nejmodernější v Evropě. Doporučována pro rozměry 13", 14" a 15".

 

Původně jedna z akvizicí koncernu Michelin - významná pro trh v USA, neboť ze Severní Ameriky tato značka pochází. Typická montáž na americké off-roady. Tyto zkušenosti se nyní bohatě zúročují celosvětově v podobě úspěchů na rallye při značné marketingové podpoře mateřského koncernu. V nabídce jsou i pneumatiky pro osobní vozidla jejichž sortiment i vnímání je podobný jiné značce koncernu Michelin, tedy značce Kleber.

 

Prémiová značka stejnojmenného koncernu s bohatou historií a moderní současností. Velmi silná pozice v supervýkonných pneumatikách. Vyrovnaná kvalitativní bilance v osobních pneumatikách mezi letními a zimními dezény. Slušná viditelnost značky díky sponzoringu významných sportovních událostí.

 

Prémiová značka koncernu Goodyear se širokým výrobním programem a dlouhou tradicí sahající až na samý úsvit motorismu. Dobře vnímána sportovní veřejností zejména pro vysokou kvalitu motoplášťě. Domácí značka pro Velkou Británii.

 

Německá akvizice koncernu Goodyear. Výkonné pneumatiky na silnici i pro vozidla SUV a off-road za výhodné ceny

 

Vlajková loď stejnojmenného koncernu. Tradiční číslo 1 na trhu v USA. Dnes celosvětově rozšířená značka s úspěšnými novinkami na každou sezónu. Ve výrobním programu jsou zahrnuty pneumatiky od malých osobních vozidel po obří stavební stroje.

 

Francouzský původ značky. V sortimentu jsou pneumatiky pro osobní a lehká nákladní vozidla s kvalitou koncernu Michelin, jehož je značka Kleber součástí. Rozumná cenová hladina předurčuje tyto pláště pro rodinná vozidla resp. druhá a další vozidla v rodině.

 

Relativně mladá značka z koncernu Michelin patřící do skupiny "budget", tlak je tvořen především na cenu výrobku samozřejmě při zachování základních, zejména bezpečnostních, funkcí pneumatiky. Této myšlence je podřízena i nabídka rozměrů, jejichž těžiště je ve především 13" a 14". Značnému renomé se mezi profesionály těší nákladní pneumatiky této značky.

 

Slovenský výrobce, který v posledních letech vyvíjí úspěšnou exportní aktivitu při současném zvedání image. Značka Matador tak atakuje i oblasti vysokovýkonných a 4x4 pneumatik, které byly dosud doménou jiných výrobců. Ke stále lepšímu povědomí přispívá velmi zdařilá internetová prezentace. Dlouhodobé námluvy s koncernem Continental byly zúročeny majetkovým propojením v roce 2007

 

I konkurencí v mnoha ohledech uznávaný leader na světovém trhu. Vlajková značka stejnojmenného koncernu s obrovskou tradicí a mnoha úspěchy. Zákazníky často vnímána jako příliš drahá. Při koupi pneumatiky Michelin se určitě platí za image značky, ale vždy s důrazem na kvalitu a výkon výrobku.

 

Samostatný italský koncern proslulý zejména vysokovýkonnými pneumatikami. V posledních letech vítěz mnoha testů zimních pneumatik. Zdařilá je i prezentace značky, která se každým rokem dostává do povědomí veřejnosti svým kalendářem.

 

Původní domácí slovinská značka, dnes součást koncernu Goodyear. Dobrý poměr cena/výkon pro rodinná vozidla resp. vozidla nižší střední třídy.